سفارش تبلیغ
صبا ویژن
نکته هایی از قرآن

بسم الله الرحمن الرحیم

((آرزوى من این است که در پرتو احکام خداوند تعالى زندگى کنم.)) 

                

خانم ((کاملا داس)) نویسنده و شاعر برجسته هندى, 67 ساله, از ایالت ((کپراند)) اعلام کرد که مسلمان است و این موضوع را در جمع روزنامه نگاران و نویسندگان هندى با تمام وجود فریاد کشید و گفت :که این آرزو و آرمان از سالها پیش در ذهن من پرورش یافته بود و در طى زندگى 27 ساله در شهر کلکته و ارتباط با خانواده هاى مسلمان سبب شد, تا به آرزوى دیرینه خود جامه عمل بپوشانم.
خانم ((کاملا)) پس از پذیرش و تشرف به دین اسلام نام ((ثریا)) را براى خود انتخاب نمود. اسلام آوردن او با رویداد و غوغایى بى سابقه در میان مردم بخصوص ساکنان ایالت ((کرالا)) همراه شد و وى را با فشار و عناد مخالفان مواجه گردانید. ولى تصمیم و عزم او چنان مستحکم و راسخ بود که این گونه مخالفتها، انتقادها و تهدیدها نتوانست در او تإثیر بگذارد. چرا که این اولین بار نبود که وى با چنین جدال و منازعه اى مواجه مى گردید. او قبلا ستیزه ها و مباحثات بسیارى در رابطه با شیوه نویسندگى و فعالیتهاى ادبى داشت.
او در یکى از مصاحبه هایش در باره اسلام آوردن مى گوید:
ادامه مطلب...


 • کلمات کلیدی :
 • نوشته شده در  دوشنبه 85/12/7ساعت  11:23 عصر  توسط ح.خ.ف 
    نظرات دیگران()

  بنام خدا   

           امام محمد باقر(ع):   فضیلتی چون جهاد نیست ، و جهادی چون مبارزه با هوای نفس نیست

  ویژگیهای اخلاقی امام باقر (ع)                    
  کسی از جانب پروردگار عهده دار مقام امامت می شود که در تقوا، خداترسی و اجلال او، تواضع و فروتنی و نشان دادن اخلاص در بندگی نمونه باشد ، تا برای دیگران الگو قرار گیرد.
  ما نیز به فراخور توان خویش پرتوهایی ازمؤلفه های اخلاقی امام باقر علیه السلام را که بر ما تابیده است را ذکر می نماییم.

  ابن شهر آشوب در کتاب مناقب در مورد امام باقرعلیه السلام می نویسد:

  او راستگوترین و گشاده روترین و بخشنده ترین مردمان بود. در میان اهل بیت کمترین ثروت و درعین حال بیشترین هزینه را داشت. هر جمعه یک دینار صدقه می داد و می فرمود: صدقه روز جمعه به خاطر فضیلت این روز بردیگر روزها، دو چندان می شود. چون پیشامدی غم انگیز به او روی می نمود زنان و کودکان را جمع می کرد و آنگاه خود دعا می کرد و آنان آمین می گفتند. بسیار ذکر خدا می گفت. راه می رفت در حالی که ذکر خدا می گفت. غذا می خورد در حالی که ذکر خدا می گفت. با مردم سخن می گفت، اما این امر او را از ذکر خدا باز نمی داشت. فرزندانش را جمع می کرد و به آنان می فرمود تا طلوع آفتاب ذکر بگویند. هر کس از آنان را که می توانست قرآن بخواند به تلاوت قرآن و هر کس را که نمی توانست به گفتن ذکر، امر می فرمود. شیخ مفید نیز درباره آن حضرت می گوید: مراتب بخشندگی او در خاص و عام آشکار و بزرگواری اش در میان مردم مشهور و با وجود کثرت عیال و متوسط بودن وضع زندگی اش به تفضیل و احسان شناخته شده بود. ادامه مطلب...


 • کلمات کلیدی :
 • نوشته شده در  چهارشنبه 85/12/2ساعت  9:14 صبح  توسط ح.خ.ف 
    نظرات دیگران()

     1   2   3   4   5   >>   >

  لیست کل یادداشت های این وبلاگ
  انتقال به مکان جدید
  درسی از یک انقلاب
  [عناوین آرشیوشده]